top of page

YAGEV GENEL BAŞKANI SERKAN ÖZKAYA'DAN 19 MAYIS MESAJI

YAGEV GENEL BAŞKANI SERKAN ÖZKAYA'DAN 19 MAYIS MESAJI
YAGEV GENEL BAŞKANI SERKAN ÖZKAYA'DAN 19 MAYIS MESAJI

Bağımsızlık mücadelesinin doğuşuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden en büyük, en önemli adımdır 19 Mayıs 1919. O tarihlerde millet, savaşlardan yorgun ve yoksul düşmüş, ülkenin dört bir yanı ise işgal edilmişti. Tüm dünya bu milletin yok olacağından çok eminken; bağımsızlık ateşini, Cumhuriyet ve aydınlanma umudunu, varoluş ruhunu taşıyan bir vapur yanaştı Samsun’a. Samsun’la birlikte tarih sahnesine de adım atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki vatanseverler, burada Anadolu’nun son durumunu tayin edecekler; sonrasında ise Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin başladığını duyuracak, umutları yeşertecek ve hiçbir koşulda bağımsızlıktan ödün verilmeyeceğini dünyaya ilan edecektir.

 

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs için Ulu Önderimiz de “Doğum günüm” demiştir. Ve siz sevgili gençler! Ulu Önder, bu çok kıymet verdiği tarihi sizlere emanet etmiştir. Çünkü 19 Mayıs ruhu her zaman gençlerin umutları gibi taze kalacaktır. Çünkü 19 Mayıs ruhunu, sonsuza kadar yaşatacak olan daima gençler olacaktır. Bu sebeple, tüm gençlerimizin bu ruhu çok iyi anlamaları, Ulu Önder’in ilke ve devrimlerini, O’nun fikirlerini çok iyi analiz etmeleri gerekmektedir.

 

Sevgili Gençler;

Ben de bu kıymetli tarihin 105. yıl dönümünde Ulu Önder’imizi anmak, Bayramımızı bir arada ve birbirinden renkli etkinliklerle dopdolu kutlamanızı diliyorum.

Bağımsızlık ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı o eşsiz sürecin mimarları olan başta Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever mücadele arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken; Cumhuriyetimizi ve milli egemenliğimizi sonsuza kadar yaşatacaklarına olan inanç ve güvenimle geleceğimizin aydınlık yüzleri olan gençlerimizi de sevgiyle kucaklıyorum.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun…

 

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page