top of page

YAŞ MEYVE-SEBZE KURUTMA ENTEGRE TESİSİ KURUYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli Bozova Mahallesi’ndeki 15 bin 500 metrekare alan üzerinde hayata geçireceği “Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projenin tamamlanmasıyla her türlü meyve ve sebzenin işlenerek yurt içi ve yurtdışına pazarlanacak ve bölge halkına istihdamına katkı sağlanacak.


YAŞ MEYVE-SEBZE KURUTMA ENTEGRE TESİSİ KURUYOR
YAŞ MEYVE-SEBZE KURUTMA ENTEGRE TESİSİ KURUYOR

İHRACATA VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ‘Yerelden Kalkınma Projeleri’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki EKDAĞ A.Ş. Korkuteli İlçesi Bozova Mahallesi’nde “Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisi” projesini hayata geçiriyor. Projenin inşaat ve kurulum çalışmaları hızla devam ediyor. 15 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulan ve tamamen güneş enerjisi ve perlit kullanılarak hava kurutma (AIR DRY) teknolojisi ile enerjisini temin edecek proje, yüzde 100 “çevreci” olmasının yanında teknolojisi itibariyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacak.


ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Kırsal kalkınma, üretim ve ihracata dayalı proje kapsamında kurulacak tesiste inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisinin hayata geçmesiyle birlikte üretim fazlası sebze ve meyveler değerlendirilerek kurutulacak ve ihraç edilecek. Tesis, yaklaşık 100 kişinin doğrudan istihdamına; mobil üretim üniteleri ile kadın ve çiftçi kooperatiflerinin katılımıyla da dolaylı olarak da 250-300 kişinin istihdamına katkı sağlayacak.

YAGEV Haber Merkezi

0 görüntüleme0 yorum

Yorumlar

5 üzerinden 0 yıldız
Henüz hiç puanlama yok

Puanlama ekleyin
bottom of page