top of page

Uluslararası Kyokushindo Organizasyonu, "Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu"nda gerçekleşecek

YAGEV ve Türk Halkları Konseyi ortaklığında düzenlenecek olan için tarih belli oldu. Organizasyon 06-07 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul’un Maltepe ilçesi Altayçeşme Mahallesinde bulunan Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. İstanbul’da gerçekleşecek olan organizasyona, 6 farklı ülkeden yüzlerce sporcu katılacak.


YAGEV 6 farklı ülkeyi bir araya getiriyor

Yerel Hizmetler Proje Araştırma Geliştirme Dayanışma ve Eğitim Vakfı (YAGEV) ile Türk Halkları Konseyi ortaklığında bir proje hayata geçti. Havayı, Toprağı, Suyu koruyan projeler ile uluslararası düzeyde ve Türkiye genelinde faaliyetlerine devam eden YAGEV, bu kez sportif anlamında anlamlı bir çalışmaya imza atıyor. YAGEV ile Türk Halkları Konseyinin ortak projesi olan Uluslararası Kyokushindo Organizasyonu’nun tarihi belli oldu.


6 Farklı Ülkeden Yüzlerce Sporcu Katılacak

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kyokushindo Organizasyonu 06-07 Mayıs 2023 tarihinde başlayacak. Organizasyon İstanbul’un Maltepe/Altayçeşme Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Organizasyona 6 farklı ülkeden yüzlerce sporcu katılırken, organizasyona katılacak olan ülkeler; Türkiye, Almanya, Azerbaycan, Irak, Yunanistan, Kazakistan olarak belirlendi. Organizasyona katılmak isteyen yarışmacılar için minimum yaş 18 olurken, maksimum yaş sınırı da 35 olarak belirlendi. Özel durumlarda ve sorumlu Şube Amirinin izni ile yarışmacıların yaşı 40’a kadar uzatılabilir.


Kategoriler

Yetişkinler için ağırlık tasarımları Erkekler için beş ağırlık kategorisi olacak:

60-69 kg arası erkekler, 70-79 kg arası erkekler, 80-89 kg arası erkekler, 90-99 kg arası erkekler +100 kg’ın üzerindeki erkekler.

Kadınlar için beş ağırlık kategorisi olacaktır: 50-59 kg arası kadınlar, 60-69 kg arası kadınlar, 70-79 kg arası kadınlar, +80 kg'ın üzerindeki kadınlar Ağırlık kategorilerinin kazananları, Master of Masters Turnuvasında birbirleriyle yarışacaklar. Turnuva. Bu yarışmanın galibi Uluslararası Şampiyon olacak.


Kurucu Başkan Behboudi’den davet

Uluslararası Kyokushindo Organizasyonu (IKO) Başkanı ve Kurucusu Kancho Hagen Behboudi sizi İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Kyokushindo Karate Şampiyonasına davet ediyor.

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page