top of page

Sivil Katılım Projesi 1.Yönlendirme Komitesi Toplandı

Türkiye’de sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları arasında yerel düzeyde iş birliği ve sürdürülebilir diyaloğun geliştirilmesini hedefleyen “Sivil Katılım Projesi 1.Yönlendirme Komitesi Toplantısı” TBB hizmet binasında 17 Temmuz’da gerçekleştirildi.


Türkiye’de sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları arasında yerel düzeyde iş birliği ve sürdürülebilir diyaloğun geliştirilmesini hedefleyen  “Sivil Katılım Projesi 1.Yönlendirme Komitesi Toplantısı” TBB hizmet binasında 17 Temmuz’da gerçekleştirildi.
Sivil Katılım Projesi 1.Yönlendirme Komitesi Toplandı

Toplantıya TBB Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Özüm, Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Program Yöneticisi Monia El Djendoubi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü (STİGM) Genel Müdür V. Ahmet Türköz, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) Temsilci Yardımcısı Seher Alacacı Arıner ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı.


TBB olarak toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Özüm, TBB’nin yeni başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın uluslararası iş birliklerine önem verdiğinin altını çizdi. Özüm, bu projenin tüm paydaşların katkılarıyla etkin bir şekilde devam ettiğini belirtti. AB Delegasyonu Program Yöneticisi Monia El Djendoubi, projenin AB için çok önemli olduğunu belirterek proje kapsamında sivil aktörlerle birlikte yönetişim konusunda kapasite geliştirmenin sağlanması ve gönüllülüğün teşvik edilmesi konusunda beklentilerinin oldukça yüksek olduğuna değindi.

Projenin süreçlerini anlatan BM Kalkınma Programı (UNDP) Temsilci Yardımcısı Seher Alacacı Arıner, başta TBB olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ederek deprem sonrasındaki süreçte kadın, çocuk, engelli bireyler gibi dezavantajlı grupları korumaya yönelik sosyal faaliyetlerin hayata geçirildiğini aktardı.

STİGM Genel Müdür V. Ahmet Türköz ise Türkiye’de son 20 yılda sivil toplum sektörünün büyüme kaydettiğini belirterek dernek sayısının yüzde 50 oranında arttığını ve dernek sayısının 102 bine ulaştığını söyledi. Türköz, Avrupa ile karşılaştırıldığında Türkiye’de daha yüksek bir oranda dernekleşme olsa da daha gidilmesi gereken çok yol olduğuna dikkati çekti. Proje ve ilerlemeye dair yapılan sunumlara da yer verilen toplantı, beklenti ve önerilerin tartışılmasıyla tamamlandı.

YAGEV Haber Merkezi

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page