top of page

Sincan’da 5 Adet Kreşin Yapımı Tamamlandı

Anne-Çocuk Oyun Evleri, Bebek Kütüphanesi gibi okul öncesi çocuklara yönelik birçok hizmeti ilçeye kazandıran Sincan Belediyesi, 5 adet kreşin yapımını tamamladı. Çocukların sağlıklı eğitim alabilmesi ve annelere destek olmak amacıyla yapılan kreşler vatandaşın da beğenisini topluyor.

Anne-Çocuk Oyun Evleri, Bebek Kütüphanesi gibi okul öncesi çocuklara yönelik birçok hizmeti ilçeye kazandıran Sincan Belediyesi, 5 adet kreşin yapımını tamamladı.
Sincan’da 5 Adet Kreşin Yapımı Tamamlandı

Gençlere ve çocuklara yönelik projeleriyle eğitime destek veren Sincan Belediyesi 5 kreşin yapımını kısa sürede tamamladı. Kreşlerden ikisi Mustafa Kemal Mahallesinde; diğerleri 29 Ekim Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Osmanlı Mahallesinde hizmet verecek. Kreşlerde oyun alanları, yemekhane, öğretmen odası, mutfak gibi alanlar da bulunuyor.


Geniş ve ferah bir ortamda eğitim imkânına kavuşacak olan çocuklar; okul öncesi öğretmenleri eşliğinde çeşitli etkinliklere katılma imkânı bulacak. Bu etkinlikler miniklerin fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerine destek olacak. Yaşıtlarıyla birebir iletişim kuracak olan minikler, motor ve bilişsel becerilerini geliştirecek; hem sosyalleşecek hem de dil ve konuşma becerisini arttırması hedefleniyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Annelerimiz dört gözle bekliyordu, 5 kreşimizin yapımını tamamladık. Sincanımıza hayırlı olsun. Kreşlerimiz hizmete başlayınca annelerin gözü arkada kalmayacak, evlatlarını güvenli bir şekilde buralara emanet edebilecekler.” ifadelerini kullandı.

YAGEV Haber Merkezi

0 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page