top of page

MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN: “TÜM SINIFLARDA MÜFREDAT DEĞİŞECEK”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tekin, "Tüm sınıflarda müfredat değişecek, yapılacak değişiklik aralık ayında paylaşılacak" ifadelerini kullandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN: “TÜM SINIFLARDA MÜFREDAT DEĞİŞECEK”
MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN: “TÜM SINIFLARDA MÜFREDAT DEĞİŞECEK”

Dün Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine toplantısının ardından gazetecilerinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim sisteminde önemli değişikliklerin olacağını aktardı. Müfredat değişikliğinin de olacağını belirten Bakan Tekin; "Kasım ayının sonu veya aralık ayının ortası gibi müfredat değişikliği yapacağız. İlkokul, ortaokul ve lisede tekrar eden konular var bunlara bakacağız ve çıkartacağız” şeklinde konuştu.


YENİ MÜFREDAT ARALIK AYINDA AÇIKLANACAK

Bakan Tekin konuşmasının devamında "Müfredat çok ağır öğretmenler konuları yetiştiremiyor. Müfredat ağır, hafifleteceğiz. Yeni dersler eklenebilir ve mevcut derslerden çıkartılanlar olabilir. Aralık ortasında bir toplantıyla açıklayacağız. Her dersi ilgili konunun uzmanları çalışıyor. Bu çalışmalar tamamlandığında her ders için oluşturulan komisyondaki alan uzmanları gerekli değerlendirmelerde bulunacak ve bu değerlendirmeler sonucunda da değişikliğe gidilecek. Ortaokulda neredeyse lisans düzeyinde okutulan konular mevcut. Yeni ders de eklenebilir, aynı zamanda mevcut derslerden de çıkartmalar olabilir” dedi.

YAGEV Haber Merkezi1 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page