top of page

Kazanan Projeye 200 Milyon Dolar

Yerel Hizmetler Proje Araştırma, Geliştirme, Dayanışma ve Eğitim Vakfı (YAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özkaya, “KALKINMA PROJE YARIŞMASI”nı hakkında bilgiler verdi. Başkan Özkaya, yarışmayı kazanan belediyelere Birleşmiş Milletlere bağlı kalkınma ajansından proje hibe desteği sağlanacağını belirtti. Toplam 200 Milyon Dolar değerindeki hibe desteği yarışmasında; Çevre, Trafik, Yenilenebilir Enerji, Geri Dönüşüm, İnsan Yaşamını Kolaylaştıracak Sosyal Projeler, Modern Kentler, Köyler, Kasabalar Planlamak ve Yapmak, Kendi Kendine Yetebilen Üretebilen Örnek Kentler projeleri arasından başarılı olan belediyelere hibeden hak kazanacak.Yerel Hizmetler Proje Araştırma, Geliştirme, Dayanışma ve Eğitim Vakfı (YAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özkaya, “Kalkınma Proje Yarışması” düzenleyeceklerini açıkladı. Başkan Özkaya, yarışma sonucunda başarılı olan belediyelere 200 Milyon Dolar hibe desteği yapılacağını belirtti. Başkan Özkaya, Türkiye’deki tüm belediyelere çağrıda bulunarak; “YAGEV olarak; Yerel yönetimlerin etkinliği artırılarak, tüm belediyelerimize alternatif bir çalışma alanı oluşturacak kendi dinamikleri ve güçleri doğrultusunda hayallerini süsleyen projelerin hayata geçirilmesi olanağı oluşturuldu. Bu konuda tüm belediyelerimizin katılabileceği ‘Kalkınma Proje Yarışması’ düzenleyeceğiz. Tüm belediyelerimiz, mevcut projeleri de dâhil yeni hazırlayacakları projelerini, 15 Nisan 2023 tarihine kadar info@yagev.org adresimize göndermelerini bekliyoruz” dedi.“YAGEV OLARAK PROJE TAKİBİYLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRİLMESİNE DESTEK OLACAĞIZ”

YAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özkaya, Kalkınma Proje Yarışmasında başarı elde eden belediye projelerini hayata geçirilmesi için destek olacaklarını belirtti. Başkan Özkaya; “Dereceye giren projeler için; Projenin geniş kitlelerin faydalanabileceği, finansman büyüklüğü ve sürdürülebilirliği esas alınarak değerlendirilecektir. Proje finansmanı ve garantörlüğü de YAGEV olarak takip edilip, dereceye giren projelerin hayata geçirilmesi ve kesin sonuç alınması YAGEV olarak sorumluluğumuzda olacaktır. Daha sonra detaylarını bildireceğimiz proje yarışmasında dereceye giren projelerin dış kaynaklı finansman ihtiyaçlarını YAGEV olarak proje takibiyle birlikte hayata geçirilmesine destek olacağız” dedi.


SON BAŞVURU TARİHİ 15 NİSAN

Yarışmaya katılacak olan belediyelerin 15 Nisan 2023 tarihine kadar info@yagev.org adresine projelerini göndermeleri gerekmektedir.

YAGEV Haber Merkezi

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page