top of page

İstanbul trafiği tarih mi oluyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Albuldakir Uraloğlu, İstanbul'daki trafik sorununu çözmek için bağlantı yollarındaki gişelerin kaldırılacağını duyurdu. Bakan Uraloğlu, "Serbest Geçiş Sistemi'yle yol kesimlerindeki gişe adalarını ve kanopileri kaldırarak vatandaşlarımızın hızlı geçişini sağlayacağız." dedi. Bakan Uraloğlu’nun açıklamasının ardından İstanbul trafiğinin yoğun olduğu alanlarda önemli ölçüde trafiğin azalacağı konuları konuşulmaya başlandı.

 


İstanbul trafiği tarih mi oluyor?
İstanbul trafiği tarih mi oluyor?

Türkiye’nin kişi başına düşen araç sayısı ile en kalabalık nüfusuna sahip ili istanbul’un trafik sorunu yıllardır sürmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Albuldakir Uraloğlu,  İstanbul'daki trafik sorununu çözmek için yeni bir çalışmaya yapılacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Megakentte bulunan tüm gişeler kaldırılıyor. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren gelişmenin detayları belli oldu. Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TEM Otoyolu’na çıkan bağlantı yollarında bulunan gişelerin kaldırılacağını duyurdu.

 

BAKAN URALOĞLU DUYURDU

İstanbul'da tüm karayollarında gişeler kalkacak. Haberi Bakan Uraloğlu verdi. Bakan Uraloğlu, Yeni Şafak gazetesine konuştu. Kentteki trafiği rahatlatmak için harekete geçtiklerini söyleyen Uraloğlu, trafiği rahatlatmak için tüm bağlantı gişelerinin kaldırılacağını açıkladı.

 

SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Uraloğlu, "Gişe şerit seçme zorunluluğu ve hız düşümü nedeniyle gişeler öncesinde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla, trafik akışının kesintisiz devam etmesi için otoyollarda gişesiz ücret toplanmasını sağlayan Serbest Geçiş Sistemi'ni İstanbul'da devreye aldık." dedi." ifadelerini kullandı.

 

TÜM GİŞELER KALDIRILACAK

Projenin hayata geçirilmesiyle Samandıra, Avcılar, Ispartakule ve Hadımköy'de yer alan tüm gişeler kaldırılacak. Bağlantı yollarındaki gişe adaları ve kanopilerin kaldırılacağını belirten Uraloğlu, daha hızlı ve güvenli geçiş hedeflediklerini belirtti.

YAGEV Haber Merkezi

0 görüntüleme0 yorum

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page