top of page

Serkan Özkaya'nın kaleminden; "İnsanî değerlerin tohumunu ekmek…"


Merhaba…

Sesimizin ulaştığı ve ulaşması muhtemel herkese selamlar…

2022 uğurlayıp çok beklenen 2023’e merhaba derken umarım barış, huzur, özgürlük ve başarı yılı olur. Türkiye’de birçok yükseliş ve parlayan bir ülke olacağız. İnşallah üretim tandanslı bir yıla girmeyi umut edip; Edirne’den Kars’a gülen yüzlerin, üreten ve sevgi dolu insanların yaşayacağı bir ülkeyi umut ediyorum.

***

Bu sayımızdaki yazımda sizlere insanî değerler ile alakalı bir hikâye anlatmak istedim. Hikâyede insanlar ölmüşler ve cennete gitmişler. Bu insanlara melekler; “sizi dünyaya tekrar göndereceğiz. Sizi dünyaya tekrar geri gönderirken meleklerden bir şey almak isterseniz, veya neye ihtiyacınız varsa onu isteyin” demişler. Herkes sıraya girmiş ve bir şeyler isteyip onları alıp gidiyorlarmış. Ülkesinde sıkıntı yaşayan ve ülkesindeki sıkıntılara çözüm bulmak isteyen bir bilge de sıradaymış. Bilgeye sıra gelince meleklere sormuş; “Siz burada ne satıyorsunuz?” demiş.

Melekte; “İnsanlara sevgi satıyoruz, umut, barış, kardeşlik, anlayış, hoşgörü satıyoruz” demiş.

Bilge; “Peki bunları dünyaya nasıl götürebilirim? Bunların hepsini ayrı ayrı götürmeye kalksam, bana tırlar, kamyonlar lazım anca öyle götürebilirim” demiş.

Melek; “Kolay” deyip, dönüp arkasını gitmiş. Bilge, meleğin nereye gittiğini izlemiş. Bir yandan da bilge kendi içinden; “Şu kadar sevgi, şu kadar barış, şu kadar umut, şu kadar hoşgörü alsam. İnsanlara aşk, sevgi alsam bunları nasıl dünyaya götüreceğim” diye düşünüyormuş. Ve tam o anda melek elinde küçücük bir torba ile tekrar geri gelmiş. Bilge büyük bir şaşkınlıkla sormuş; “o kadar saydığım şeyler, hani nerede. İstediğim şeyler bu küçücük torbanın mı içinde?”

Melek; “Evet. Saydığın isteklerin bu küçücük torbanın içinde” demiş.

Bilge; “Bu torbanın içinde mi?” demiş.

Melek; “Bu küçücük torbada tohumlar var” demiş.

Bilge; “ne tohumu?” demiş.

Melek; “Bu tohumlar. Sevgi tohumu, dostluk tohumu, barış tohumu ve diğer isteklerinin tohumları. İnsanda olması gereken tüm değerlerin tohumları” demiş.

***

Bizler de insanların yüreklerine sevgi tohumu ekiyoruz…

İnsanların ruhlarına sevgi tohumu ektiğiniz zaman dünya; sevgi, barış, mutluluk ve huzurla dolacaktır. 2023 yılı hepimize sevgi, barış, demokrasi yılı olsun. İnsanın insanı ezmediği, güçlü ve zayıfın olmadığı, tarafların olmadığı, hak ve adaletten yana olan insanların korunduğu bir yıl olması dileğiyle. Herkesin yeni yılını kutlar, mutluluk, sağlık ve huzur dilerim.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page