top of page

"Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf tedbirlerine hassasiyetle uymalarını istediği valilere; “Ben defterlerimi son sayfasına kadar kullanıyorum. Beyaz kağıt falan kullanmıyorum. Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası. Lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin" çağrısında bulundu.

 

Geçtiğimiz salı günü İçişleri Bakanlığı Valiler Toplantısı düzenledi. Düzenlediği Valiler Toplantısı'na Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katılım gösterip, bir konuşma da yaptı. Bakan Şimşek, valilerden kamuda tasarruf tedbirlerine hassasiyetle uymalarını istedi.

"Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası"
"Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası"

BAKAN ŞİMŞEK VALİLERE BÖYLE SESLENDİ "HARCADIĞINIZ PARA BABANIZIN PARASI DEĞİL"

Bakan Şimşek, “Hepiniz tasarruf tedbirlerine uymakla mükellefsiniz. Taşıt kullanımından tanıtım giderlerine kadar bu alanda hassasiyet gerekiyor. 2024 yılında biz bütçeye tam uyarsak 2,7 trilyon lira açık vereceğiz. O açığı nasıl finanse edeceğiz? Borçla. Borçla finanse etmek bugünkü yüksek faiz sürecinde memleketin imkânlarının yatırım ve hizmet yerine faize gitmesi demektir. O yüzden sizin de üzerinize görev düşüyor. Ben defterlerimi son sayfasına kadar kullanıyorum. Beyaz kağıt falan kullanmıyorum. Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası. Lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin. Gösterişten uzak, mütevazi bir kamu anlayışına her alanda mecburuz" ifadelerini kullandı.

YAGEV Haber Merkezi

0 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page