top of page

Ek MTV iptal edilecek mi?


Anayasa Mahkemesi, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle oluşan finansman ihtiyacı dolayısıyla bir defaya mahsus getirilen ek MTV’nin iptal davasında kararını bugün verecek.

Ek MTV iptal edilecek mi?
Ek MTV iptal edilecek mi?

Kahramanmaraş depremlerinin yaralarını sarmak üzere finansman ihtiyacını karşılamak adına ek Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne kamuoyundan büyük tepki gelmişti. Kimi vatandaşlar bu verginin alınmasının olağan karşılarken, kimi vatandaşlar da ödemeyip tepki koyacaklarını belirtmişlerdi. Sosyal medya ve basın platformlarından artan tepkiler nedeniyle ek MTV’nin iptal edilip edilmeyeceği yönünde karar bugün verilecek. Anayasa Mahkemesi motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin hem iptali hem de yürürlüğünün durdurulmasına ilişkin başvuruyu inceledi. Dosyanın bugün esastan görüşmeye karar veren mahkeme, iptal istemini de karara bağlayacak.


2 TAKSİT HALİNDE ÖDENMESİ KARARLAŞTIRILMIŞTI

Artan tepkilere yönelik Ek MTV’nin düzenleme ile 2023 yılında bir defaya mahsus olmak üzere ödemelerin ağustos ve kasım ayları olmak üzere iki taksit halinde ödenmesi kararlaştırılmıştı.

YAGEV Haber Merkezi

2 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page