top of page

Edremit’te Yeni Yaşam Alanları Kazandırma Çalışmaları Sürüyor


Van’ın Edremit Belediyesi, çevre yolu ile birlikte geçtiğimiz yıl açtığı yeni yaşam alanlarını arttırma çalışmalarına hız verirken, bu yıl ise toplamda 45 kilometre yeni alan açmak için kolları sıvadı.


Çevre yolu çalışmalarının devam etmesiyle birlikte Edremit Belediyesi geçtiğimiz yıl imar yolları çalışmalarına startı veren ilk belediye olmuştu. Geçtiğimiz yıl 18’nci imar planı kapsamında pilot bölge ilan edilen Elmalık Mahallesi’nde 15 kilometre yeni yol açılmıştı. Bu yıl da yeni yerleşim alanları kazandırmak için çalışmalarına aralıksız start veren Edremit Belediyesi toplamda 45 kilometre yeni yol açmayı amaçlıyor. Yeni yerleşim alanları bir bir açılırken yolların alt yapısı ise tamamlanarak hazır hale getiriliyor.


“Yeni İmar Planı ile Yeni Edremit İnşa Ediliyor”

Yeni İmar planı ile Edremit’in tüm mahallerinde çalışmalara başlayan Edremit Belediyesi, yeni Edremit’i inşa ediyor. Pilot bölge ile birlikte Kurubaş Mahallesi ve diğer mahallelerde de çalışmalarını yoğunlaştıran Edremit Belediyesi açılan yeni yollar ile birlikte yeni Van, yeni Edremit vurgusu ile yerleşim merkezlerini bir bir şehre kazandırıyor. Her alanda ilçeye nefes aldırmak için çeşitli projelerle Edremit’i dönüştüren belediye yaptığı hizmetlerle de kamuoyunun takdirini topluyor. Her alanda gelişen Edremit’e parklar, spor alanları, yürüyüş yolları, etüt merkezleri, yeşil alanlar gibi birçok sosyal donatı kazandıran Edremit Belediyesi yeni bir yaşam alanları ile bölgenin vazgeçilmez haline geliyor.


“Edremit Van’ın Yeni Yerleşim Merkezi Olacak”

Edremit’te yeni yaşam alanları kazandırma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit’in yeni yaşam merkezi haline geleceğini belirtti. Yeni Edremit’in her geçen gün daha güzel olduğunu anlatan Başkan Say, “Şehre nefes aldıracak yeni yerleşim alanları için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çevre yolu bağlantı yolları başta olmak üzere yeni yaşam alanları ile birlikte Edremit, Van’ın yeni yerleşim merkezi haline gelecek. Geçtiğimiz yıl ilk olarak başlatmış olduğumuz bu çalışmalarımız bu yıl da devam ediyor. Bu alanlara yerleşim gelmeden biz belediye olarak tüm yolları açarak alt yapılarını tamamlıyoruz. Pilot bölgemiz ile birlikte bu yıl ki hedefimiz toplamda 45 kilometre yeni alan açmak. İlimize, ilçemize hayırlı olsun” dedi.

YAGEV Haber Merkezi

0 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page