top of page

ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR

WBC Süper Hafif Siklet Asya Şampiyonluk Kemerinin sahibi Arda Tamer Avcı unvanını korumak için 17 Eylül’de tekrar ringe çıkacak. Avcı çıktığı 12 Maçın 12’sini de nakavt ile tamamlayarak yine favori olarak görülüyor. Yurtdışı basını ve spor camiası Arda Tamer Avcı için “Avcı yine ava çıkıyor” sözlerini kullandı.

ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR
ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR

Türkiye’nin son yıllarda elde ettiği sportif başarılar ile adından sıklıkla bahsettiren Boksör Arda Tamer Avcı, unvanını korumak için 17 Eylül 2023 Pazar günü ringe çıkacak. Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenecek olan müsabakada Karslı boksör Arda Tamer Avcı’nın rakibi ise Azerbaycanlı Rauf Aghayev olacak.

ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR
ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR

“AVCI YİNE AVA ÇIKIYOR”

Çıktığı 12 karşılaşmadan rakiplerini nakavt eden ve WBC Asya Superlight kemerini belinde tutmayı başaran Avcı, boks camiasının yine favorisi. Boks müsabakasını takip eden spor camiasında Arda Tamer Avcı için “avcı yine ava çıkıyor” söylemleri kullanılıyor. Formu, antreman performansı ve özgüveniyle takdir toplayan Avcı, yapmış olduğu bir açıklamada; “Türkiye’de yapılmış önemli boks organizasyonlarından bir tanesinde daha yer almak bizleri mutlu ediyor. Daha önce Türkiye’de WBC Asia şampiyonluğu yaşadım. Bu organizasyonda yer alacağımız için bizler de çok mutluyuz. Eğer kazanırsak çok daha mutlu olacağız” ifadelerini kullandı. Gecenin promotörlüğünü ise Kadıköy Boks Kulübü Başkanı Serdar Avcı üstlenecek. Organizasyondaki müsabakalarıysa Türk hakemler yönetecek.


ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR
ARDA TAMER AVCI, AVA ÇIKIYOR

TÜRKİYE’DE İLK KEZ DÜZENLENECEK

Dünyanın en popüler spor müsabakalarından biri olan World Boxing Council (WBC) “Dünya Boks Konseyi” müsabakaları 1900’lü yıllarından bu yana ilk kez Türkiye’de düzenlenecek. Muhammed Ali’den Mike Tyson’a, Wladimir Klitschko’dan Tyson Fury’e kadar dünyaca ünlü boksörlerin mücadele etttiği organizasyonda Türk boksörlerin de yer alması spor camiasında mutluluk ve gurur kaynağı oldu.

YAGEV Haber Merkezi

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page