top of page

Aile Destek uygulaması 49 farklı hizmet sunuyor

Güncelleme tarihi: 7 Kas 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerini bir arada topladığı “Aile Destek” mobil uygulaması 49 farklı başlıkta faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerine şartlar ve başvuru kanallarına buradan erişebiliyor. Başlıkta Uygulama sayesinde vatandaşlar sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerle ilgili bilgilere kolayca ulaşarak, bu hizmetlere 7/24 başvuru yapabiliyor.“Aile Destek”


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaptığı çalışmalar yenilerini ekliyor. Bakanlık sosyal yardımlar ve hizmetleri bir arada topladığı “Aile Destek” mobil uygulamasını 2022 Mart ayında hizmete sunmuştu. Uygulamada sosyal hizmetler başlığı altında “Çocuk Hizmetleri”, “Engelli Hizmetleri”, “Yaşlı Hizmetleri”, “Aile Hizmetleri”, “Kadına Yönelik Hizmetler”, “Şehit Yakınları ve Gazilere Yönelik Hizmetler”, “Yurtdışı Hizmetleri”, “Sivil Toplum Hizmetleri” ve “Eğitim ve Yayın Hizmetleri” kategorileri altında sunulan hizmetlere ilişkin bilgileri, faydalanma şartlarını ve başvuru kanallarını görebiliyor. Sosyal yardımlar başlığı altında ise elektrik tüketim desteğinden doğal gaz desteğine, eğitim yardımından gıda yardımına kadar 49 farklı başlıkta verilen sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri desteklerin şartlarına ve başvuru kanallarına buradan erişebiliyor. Yurt içi ve yurt dışından ilgi gören “Aile Destek” mobil uygulaması üzerinden e-Devlet aracılığıyla sosyal yardım ve sosyal hizmet başvuruları yapılabiliyor. Başvurunun yanı sıra yine e-Devlet kapısı üzerinden sunulan durum/sonuç/ödeme sorgulama hizmetlerine doğrudan yönlendirme linkleri sayesinde erişilebiliyor.


Bakanlıktan Gelen Haber ve Duyuruları Da Takip Edebiliyor


Bakanlık tarafından halkın hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için kurulan ALO 183 , ALO 144 gibi çağrı merkezlerinin doğrudan aranabilmesi ve Kadın Destek Uygulamasına (KADES) doğrudan erişilmesi imkânını da sağlayan mobil uygulama hizmete girdiği tarihten bu yana toplam 38 bin 119 kişi tarafından indirildi. Uygulama, IOS mobil marketinden https://apps.apple.com/us/app/aile-destek/id1606165366 Android mobil marketinden ise https://play.google.com/store/apps/details?id=app.aile.gov.tr uzantısıyla ücretsiz indirilebiliyor.

Bekir TÜCCAR

1 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page