top of page

3 Avrupa ülkesi Türkiye'ye kapıları kapattı: Vize başvuruları durduruldu

Türkiye’den yapılan vize başvurularını geçici olarak durdurdu. 3 Avrupa ülkesinden ise şaşırtıcı karar çıktı. İşte detaylar...


Karar'ın haberine göre, Son zamanlarda, Türk vatandaşlarının Schengen vize başvuruları ret oranı rekor düzeylere ulaştı. Avrupa’nın bazı ülkeleri, artan başvuru sayısını gerekçe göstererek Türkiye’den yapılan vize başvurularını geçici olarak durdurdu. 3 Avrupa ülkesinden ise şaşırtıcı karar çıktı. Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki siyasi gerilimler ve artan vatandaşlık satışları, Schengen vize başvurularını olumsuz yönde etkilemekte. Türkiye, yaklaşık yüzde 20 ile Avrupa’dan aldığı en yüksek ret oranlarından birine sahip olmasına rağmen, AB ülkelerine olan talep azalmıyor.

 

TÜRKİYE’NİN EKONOMİK KOŞULLARI VATANDAŞLARI AVRUPA’YA YÖNLENDİRİYOR

Türkiye’de gözlemlenen yüksek enflasyon, birçok işletmenin fiyatlarını tavan yaptırmış durumda. Bu, yerel turistleri, daha uygun maliyetli alternatifler aramaya itiyor ve birçok kişi Avrupa’yı tercih ediyor. Döviz kuru dalgalanmalarına rağmen, Türk vatandaşları Avrupa’daki fiyatların Türkiye’ye kıyasla daha uygun olduğunu düşünüyor ve Schengen vizesi almak için başvuruda bulunuyor. Ancak İspanya, İtalya ve Almanya gibi ülkeler, vize randevularını Mayıs sonuna kadar askıya aldı.

 

HAZİRAN AYINA KADAR VİZE BAŞVURUSU YAPILAMAYAN ÜLKELER

İspanya, İtalya ve Almanya gibi ülkeler, yoğun talep nedeniyle vize randevularını Mayıs sonuna kadar kapattı. Bu durum, vatandaşların daha erken randevu veren diğer ülkeleri araştırmasına yol açıyor. Ayrıca, kısa süreli vize uygulamalarının yarattığı yoğunluk, yeni başvuruların birikmesine ve randevu alma süreçlerinin zorlaşmasına neden oluyor. Schengen bölgesi, Türk vatandaşlarına genellikle en fazla iki aylık vize vermektedir ve bu sürenin uzatılması için yapılan başvurular, yeni randevu bulmayı daha da güçleştiriyor.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page