top of page

22 FARKLI ÜLKE 67 ÇAĞDAŞ SANAT GALERİSİ KATILIYOR

Güncelleme tarihi: 27 Eyl 2023

Eylül ayında düzenlenecek olan Contemporary İstanbul'un 18. edisyonu, sanatseverlere kapılarını açtı. Uluslararası galeriler ve inisiyatiflerin yer alacağı fuar, kültürün ve sanatın gelişimini teşvik etmeyi hedefleniyor.


22 FARKLI ÜLKE 67 ÇAĞDAŞ SANAT GALERİSİ KATILACAK
22 FARKLI ÜLKE 67 ÇAĞDAŞ SANAT GALERİSİ KATILACAK

Eylül ayında dünyanın dört bir yanından galeri, sanatçı ve sanatseveri İstanbul'da bir araya getiren Contemporary İstanbul'un 18. edisyonu 27 Eylül'de sanatseverlerle buluşuyor. The Marmara Taksim'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Contemporary Istanbul'un her zaman yenilikçi bir fuar olduğunu vurgulayarak, "Bu yıl da uluslararası galeriler ve inisiyatiflerle sağlam ve yenilikçi bir program sunuyoruz. Sanatın şehre ve ülkeye kattığı değeri 18 yıl boyunca hep önemsedik. Bu yılki edisyon, kültürün ve sanatın gelişimini teşvik etmeye odaklanıyor ve bu kültürü şehre entegre etmenin önemini vurguluyoruz. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutluyoruz." dedi.


22 FARKLI ÜLKE 67 ÇAĞDAŞ SANAT GALERİSİ

Fuarda, 22 farklı ülkeden gelen 67 çağdaş sanat galerisi ve 591 sanatçının eserleri sergilenecek. Ayrıca, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan CI Photo Focus bölümü de fuara ayrı bir heyecan katacak. Fuara ilk kez katılacak galeriler arasında 4710 Gallery, Arma Gallery, Aspan Gallery, BFM Art Center, Bogena Galerie, Callirrhoe, FURIOSA, IBI ART Gallery, INLOCO Gallery, IN THE GALLERY, Kalashnikovv Gallery, Karpuchina Gallery, Lazy Mike Gallery, Maze Art Group, Omelchenko Gallery, Rıdvan Kuday Gallery, Sconci Gallery, SGR Galeria, SISTEMA GALLERY, The Why Not Gallery, Yvonne Hohner Contemporary yer alıyor. Fuar kapsamında gerçekleşecek CIF Dialogues by İGA ART konuşma programı 27 -29 Eylül'de düzenlenecek.Etkinlik kapsamında Marc Oliver Wahler moderatörlüğünde Art in Public Spaces ve Art in Residency, Simone Klein moderetörlüğünde ise CI Photo Focus panelleri gerçekleşecek.Contemporary İstanbul biletleri "www.contemporaryistanbul.com" adresinden alınabilecek.

Bekir TÜCCAR

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page