top of page

Çankırı’da Kadın Sorunları Tiyatro Sahnesine Taşındı

Yeni bir oyun ile seyirci karşısına çıkan Çankırı Belediyesi Herdem Tiyatro Topluluğu, “Lena, Leyla ve Diğerleri” isimli oyunu ile büyük beğeni topladı. Kadın sorunlarına ve kadına yönelik şiddete dikkat çeken oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı. 

Çankırı’da Kadın Sorunları Tiyatro Sahnesine Taşındı
Çankırı’da Kadın Sorunları Tiyatro Sahnesine Taşındı

Çankırı Belediyesi Herdem Tiyatro Topluluğu, ikinci sezon ikinci oyununun perdesini Atatürk Kültür Merkezinde açtı. Halka açık ve ücretsiz olarak sahnelenen “Lena, Leyla ve Diğerleri” isimli iki perdelik psikolojik dram ile kadın sorunlarına bir kez daha dikkat çekildi.

 

Ukrayna’dan Anadolu’nun bir köyüne çocuk sayılabilecek yaşta gelin gelen Lena’nın bir yandan yeni yaşamına, bir yandan da farklı örf ve adetlere alışma çabalarına şahitlik eden seyirci,  aile ve toplum baskısı içerisinde var olabilme mücadelesini izledi. Engin Özdemir’in yönetmenlik yaptığı tek kişilik gösteride amatör oyuncu Aysun Yılmaz’ın performansı göz doldurdu.

 

Belediye Herdem Tiyatro Topluluğu, “Düdüklüde Kıymalı Bamya” tiyatro gösterisi ile 25 Nisan Perşembe günü saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezinde seyirci ile buluşacak.

YAGEV Haber Merkezi

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page